sobota, 28 sierpnia 2010

W Pogoni za pucharem... - Swarzędz

W ramach rozgrywek Pucharu Polski przyszlo nam odwiedzić miasto Swarzedz, miasto to może zbyt szumnie powiedziane, gdyż Swarzędz odpowiada naszemu Mierzynowi. Na ten wyjazd pojechaliśmy autami, z grupy West Side zameldowaly sie 3 auta tj. 15 osób, a całej Pogoni 55 osob (w tym 5 osób Falubaz). Miejscowa publika bardziej niż dopingowaniem miejscowej Unii była zajęta ubliżaniem Pogoni i Legii, wywiesili jedną mało estetyczną flagę Unii oraz jakiś żenujący transparent o Naszej Obecności w PP, który nijak miał sie do realiów ( Puchar jest Nasz !!:) ), Pogoń gładko wygrywa 4:0, ustalając wynik już do przerwy, po meczu krótka moblizujaca pogawędka z zawodnikami i do domu. Po 10 godzinach od wyruszenia zameldowaliśmy się w Grodzie Gryfa.

Tak więc Pogoń inaczej niż rok temu zaczęła przygodę z pucharem, gdzie męczyliśmy się niemiłosiernie w Elblągu z miejscową Olimpią(awans uzyskaliśmy dopiero po dogrywce) oraz w Kołobrzegu, gdzie do 90 minuty przegrywaliśmy 4:1:) i też dopiero po dogrywce uzyskaliśmy promocję do kolejnej rundy.Kolejne mecze PP rozegrane zostaną 21-22 września i wiemy tyle, że będziemy gospodarzem owego spotkania. Losowanie par 1/16 Pucharu Polski odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 12.00 w siedzibie PZPN-u w Warszawie(szkoda, że godzina losowania jest lekko mówiąc wczesna, gdyż nasz wysłannik był gotów przeprowadzić relację LIVE z losowania, niestety jednak relacja nie dojdzie do skutku z przyczyn  kolidowania terminu losowania z obowiązkami zawodowymi naszego wysłannika). Naszym przeciwnikiem będzie zespół z Ekstraklasy występujący w sezonie 2009/2010. Myślę, że nikt nie narzekałby na powtórkę wyników z zeszłej edycji PP:)

PS. Niezmiennie od kilku lat panorama Szczecina z wjazdu Trasą Zamkową w nocy miażdży!!!